Program

Stanley Clarke N’4Ever

Hviezdou tohtoročných Open air Jarných Jazzákov bude kapela Stanley Clarke N’4EVER! Turné zdôrazňuje Clarkov odkaz na album Romantic Warrior kapely Return To Forever, ktorej bol súčasťou zakladateľ Chick Corea a hviezdy ako Al Di Meola, Lenny White, Bill Connors alebo Steve Gadd.

Koncert sa uskutoční 9.5.2023 o 19:00hod v STARS Auditorium na Junáckej ul.10.

Clarke aj s kapelou predvedie ako vždy, aktuálny a čerstvý prístup k fusion-jazzovej harmónii a improvizácie, obohatené nielen rockom a funkom, ale aj hip-hopom, R’n’B či elektronikou.

Štvornásobný Grammy víťaz Stanley Clarke, je nepochybne jeden z najlepších hráčov na elektrickú a akustickú basu na celom svete. Okrem toho je však aj talentovaný umelec, aranžér, producent a filmový skladateľ.

Stanley Clarke bol prvou medzinárodnou megahviezdou jazzákov, na BJD hral v roku 1985. Po Bobby McFerrinovi je to jedným z najlegendárnejších koncertov na Jazzákoch, na ktorom pozval k sebe na pódium ešte vtedy mladého a talentovaného basgitaristu, Juraja Grigláka. Na Bratislavských Jazzových Dňoch potom hral aj v roku 2008, ako člen basového supertria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten) a naposledy na Jarných Jazzákoch v 2019.

9. mája zahrá Clark svoje najväčšie hity, ako aj piesne z najpopulárnejšieho albumu kapely Return To Forever. Pre toto turné vybral maestro z albumu piesne, ktoré aktualizoval vzrušujúcimi a sofistikovanými aranžmánmi. Mladí členovia kapely 4Ever vznášajú do hudby dynamickú mladistvú energiu a sviežosť.

Na Open air Jarných Jazzákoch sa tentokrát predstaví v zoskupení:

Stanley Clarke – basa/kontrabas
Colin Cook – gitara
Emilio Modeste – saxofón
Beka Gochiashvili – klavír/klávesy
Jeremiah Collier – bicie
Natasha Agrama – spev

Nikitin & Šrámek – Altar Ensemble

Unikátny projekt známeho saxofonistu v tej najexkluzívnejšej zostave. Nikitin je s Altar Ensemble  čerstvým držiteľom ceny Radio_ Head award v kategórii jazz.

Nikolaj Nikitin – saxófon,
Ľuboš Šrámek – klavír, perkusie
Lucia Havranová – husle
Kiril Stoyanov – marimba
Juraj Griglák – basgitara
Sisa Michalidesová – flauta
Oskar Török – trubka

© 2019 jarnejazzaky.sk