Program

Akcia ✶✶✶ Prvých 50 lístkov za zvýhodnenú cenu ✶✶✶

6.4.2020 Yussef Dayes / VEC & Škrupo + kapela – Atelier Babylon

Yussef Dayes

Bubeník a producent Yussef Dayes sa narodil priamo v jednom z hlavných miest súčasného jazzu, v južnom Londýne. Otec jamajského pôvodu bol jazzovým basákom, starší brat produkoval nahrávky v štýle jungle. Yussef sa učil u Billyho Cobhama, dobré meno na scéne si urobil už pred štyrmi rokmi albumom Black Focus, ešte ako člen krátkotrvajúceho projektu Yussef Kamaal.

Pred dvoma rokmi sa Yussef Dayes osamostatnil. Presávil sa hneď so svojim prvým singlom Love Is The Message, ktorý na niektorých koncertoch hrával spolu aj s hviezdou nového jazzu Alfa Mist, ktorý nás očaril na minuloročných Jarných jazzákoch. Yussef minulý rok bol špeciálnym hosťom na britskej šnúre s Kamasiho Washingtona.

Yussef Dayes je jedným z najzaujímavejších a najtalentovanejších mladých jazzových bubeníkov. Na Jarné jazzáky prichádza s novým singlom Duality.

VEC & Škrupo + kapela

Ako sa už tisíce ľudí na vypredaných koncertoch alebo vychytených festivaloch mohli presvedčiť, Vecovi to s kapelou hrá naozaj na jedničku a naslovo vzatí muzikanti dodávajú jeho prešpekulovanej show nový rozmer. Okrem klasického charizmatického pobočníka Škrupa na mikrofóne, sa za gitarou zjaví Andrej Hruška, bicie má pod palcami Ežo Ambrozai, klávesy Roland Kaník a basgitaru Filip Hittrich. Chalani v tejto zostave priam hltajú vystúpenia, pri ktorých nezostanú nič dlžní svojej povesti mimoriadnych hudobných zabávačov.

Ceny lístkov

státie  14 € (prvých 50ks),  19 €,  25 € (v deň koncertu)
sedenie  19 € (prvých 50ks),  24 €,  30 € (v deň koncertu)
VIP  39 € (v cene je zahrnuté konzumné vo forme občerstvenia, alko a nealko nápojov)

Akcia ✶✶✶ Prvých 50 lístkov za zvýhodnenú cenu ✶✶✶

29. 4. 2020 Nubiyan Twist / Madison McFerrin
Atelier Babylon

Nubiyan Twist

Nubiyan Twist je protagonistom aktuálneho britského afrojazzu, kapelník Tom Excell dal dokopy skupinu excelentných hráčov, vokalistov, a producentov. Desaťčlenná kapela vrátane štvorčlennej dychovej sekcie geniálne mieša jazz, afrobeat, hiphop, soul, a tanečnú hudbu.

Po boku Kokoroko, Mosesa Boyda a Sons Of Kemet je ostatných päť rokov Nubiyan Twist   prvoligovou hviezdou UK afrojazzu. Svoje postavenie na scéne skupina potvrdila minuloročným, v poradí už druhým albumom “Jungle Run”, a fantastickými vystúpeniami na jazzových festivaloch po celom kontinente. Nubiyan Twist predskakoval aj na koncertoch svetových hviezd ako De La Soul, Hot 8 Brass Band, Quantic, a Robert Glasper.

Madison McFerrin

Na Jarných bratislavských jazzových dňoch privítame jagavý talent súčasného brooklynského souljazzu. Madison McFerrin je vnučkou Roberta McFerrina, prvého afroamerického speváka v Metropolitan Opera. Jej otcom je Bobby, slávny acapella jazzový spevák. Inak to nemohlo ani dopadnúť: Madison je fantastická speváčka, ktorá podľa serveru Pitchfork z acapella opäť urobila aktuálny a pôvabný trend.

Jej prvými fanúšikmi boli Questlove a Gilles Peterson. Madison nespieva výlučne acapella: hudobne spolupracuje s bratom Taylorom McFerrinom, ktorý inklinuje k jazzovej elektronike. V decembri 2019 vydala EP “You+ I”, na konte má aj sériu EP platní “Finding Foundations”.

Ceny lístkov

státie  14 € (prvých 50ks),  19 €,  25 € (v deň koncertu)
sedenie  19 € (prvých 50ks),  24 €,  30 € (v deň koncertu)
VIP  39 € (v cene je zahrnuté konzumné vo forme občerstvenia, alko a nealko nápojov)

© 2019 jarnejazzaky.sk